Baloniki do skręcania – wzory, instrukcje

Pewnie każdy widział w cyrku lub podczas imprez plenerowych jak zabawny klown wykonuje szybko i zręcznie zwierzaki z podłużnych balonów. To intryguje przede wszystkim dzieciaki. Zadanie nie jest trudne bo w istocie nie trzeba do tego specjalnych umiejętności. Najważniejsze to zapoznać się z instrukcją robienia rozmaitych figurek z balonów. Po kilkukrotnym wykonaniu można dojść do imponującej wprawy i świetnie bawić się podczas skręcania balonów. A jak się można łatwo przekonać wzorów figur z balonów jest bardzo dużo.

Nawet samodzielnie bez specjalnych wskazówek można wykonać coś samodzielnie. Jest to na tyle elastyczna forma wykonywania ozdób z balonów, że z pewnością nie przysporzy wielu trudów. W tym celu wybieramy odpowiednie balony. Są to baloniki podłużne. By dawały się łatwo formować i bez większych niespodzianek należy je pompować niezbyt mocno, tak by w trakcie skręcania nie pękały. Robiąc figurki z balonów można łączyć kilka kolorowych baloników związując je razem w taki sposób wykonamy kwiaty balonowe, palmy, zajączki, biedronki, ośmiornice.

Balonowy skręcany krokodyl
Potrzebne do tego będą:
podłużny zielony balon,
pompka do balonów
czarny pisak
nożyczki

Balon należy napompować tak by pozostała jego część około 10 cm pozostała nie napełniona powietrzem. Pozostawiając odstęp od napompowanego końca tworzymy trzy małe pęcherzyki a tuż za nimi skręcamy kolejny element łącząc go z pozostałym wolnym kawałkiem w połowie skręcając. W taki oto sposób powstaje okrąg przez który należy przełożyć zakręconą końcówkę balonika. To będzie pyszczek krokodyla. Pozostawiając około 12 cm znów formujemy trzy pęcherzyki na tułowiu. Podczas tej czynności należy bąbelki przytrzymywać tak by balon się nie rozkręcił. Następnie pozostawiając niewielki odstęp za pęcherzykami łapiemy baloniki w tym miejscu i w połowie wcześniej pozostawionych 12 cm. Skręcamy znów razem. Z pierwszych trzech pęcherzyków tworzymy łapy krokodyla skręcając pierwszy i trzeci wokół siebie. Natomiast środkowy pęcherzyk zostaje przecięty nożyczkami. Z kolejnymi trzema pęcherzykami postępujemy tak samo. Na koniec pozostaje uformować głowę i ogon krokodyla a następnie pomalować go pisakiem, wykonując oczy i zęby.